بین الملل

 

وجود اقوام مختلف در درون جامعه کهن ایران، موجبات داد و ستد فرهنگی و اجتماعی را در طول تاریخ فراهم آورده است. چرا که ایران کشوری چند قومی است. دوام و استمرار هویت فرهنگ ایرانی در طول تاریخ، مدیون گروه‏های مختلف قومی نظیر کردها، آذری‏ها، لرها، بلوچ ها، ترکمن‏ها، عرب‏ها و فارس‏ها بوده است. با توجه به پویایی فرهنگ ایرانی و تحولات اجتماعی فرهنگی در ایران در دهه های اخیر، مردم ایران درک جامع‏تری از جهان، فرهنگ جهانی و فرهنگ ایرانی‏شان یافته‏اند. این شناخت و آگاهی بی تأثیر از شرایط محیط داخلی و خارجی نبوده است. این فرضیه که در اثر جهانی شدن، شاهد رشد و گسترش هویت‏های قومی و در نتیجه به چالش کشیده شدن هویت ملی در ایران خواهیم بود، به لحاظ نظری و عملی چندان قابل دفاع نیست. چرا که در راستای جریان جهانی شدن و به منظور شناسایی نوع رابطه فرهنگ ایرانی با فرهنگ جهانی، می‏توانیم فرض را نه بر جدایی و تمایزپذیری فرهنگی، بلکه بر پیوستگی، تعامل و اثرگذاری فرهنگ‏ها بر یکدیگر در نظر بگیریم و با این فرض است که مهمترین زمینه برای گسترش روحیه و تمایلات جهان گرایانه در هویت ایرانی را می توان در منشاء تاریخی آن ملاحظه کرد.

بنابراین افزون بر مبادله فرهنگی هنری، اگر می‌خواهیم تولید رونق گرفته و اقتصادمان جهشی داشته باشد، تعامل و تبادلات بیش‏تر با سایر کشورهای جهان به خصوص همسایگان کشورمان را باید در دستور کار قرار دهیم. اگر تمرکز بیش‏تری بر تبادلات اقتصادی در حوزه‏های فرهنگی و هنری با آن‏ها داشته باشیم کسب و کارهای خرد و کلان بسیاری در کشور رونقی دو چندان را شاهد خواهند بود.

 

یکی از مشکلات مطرح برای هنرمندان با استعداد ولی جوان و کم تجربه در مدیوم‌های هنری مختلف و یا هنرمندان با تجربه‌ ولی فعال تنها در عرصه‌ی هنرهای داخلی، آشنا نبودن با چگونگی پروسه و روند ارسال و پروموت اثر هنری‌شون در میادین‌ بین المللی و حرفه‌ایه،
اما ما با همراهی مشاورین متخصص در این حوزه در کنار این هنرمندان متقاضی حضور در عرصه‌ی بین الملل هستیم.
شما با مراجعه به متخصصین ما در این بخش می‌تونید در موارد زیر مسائل و مشکلات احتمالی‌تونو به طور کامل بر طرف کنید:

– اجرا و برگزاری تئاتر و کنسرت در اروپا، کانادا، استرالیا و …

– همکاری با گروه‌های تئاتر، موسیقی و فیلم جهت شرکت
در فستیوال‌های سرتاسر دنیا

– اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در رشته‌های هنری کشورهای اروپایی و کانادا